OGRZEWANIE

FOLIE

ŚCIANY LUSTRZANE

kontakt

 

Opis: strona główna
e-mail: biuro@klimator.pl

 

proponujemy Państwu doskonałe klimatyzatory
ewaporacyjne Breezair - bardzo korzystne cenowo

Klimatyzery ewaporacyjne znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie tradycyjna klimatyzacja jest niepraktyczna, czyli w obiektach półotwartych, wielkogabarytowych, dobrze wentylowanych, wymagających schładzania.

Dla kogo chłodzenie Ewaporacyjne?


Wiele budynków przemysłowych i produkcyjnych jest chłodzonych mechanicznie. Chłodzenie może być wymagane dla zapewnienia wygody lub z powodu wymogów konkretnego procesu.
Mechaniczne chłodzenie dużych budynków przemysłowych i produkcyjnych może być kosztowne z powodu zużycia energii przez urządzenia chłodzące. Alternatywą dla chłodzenia mechanicznego jest chłodzenie ewaporacyjne.

Chłodzenie ewaporacyjne może być wydajne i oszczędne pod warunkiem zastosowania nowoczesnych technologii i nowoczesnego sprzętu. W wielu aplikacjach może służyć do chłodzenia całego zakładu, może też być dodatkiem do chłodzenia mechanicznego. Chłodzenie ewaporacyjne jest wydajne energetycznie i oszczędne w warunkach, w których wymagana jest częsta wymiana powietrza. W chłodnicach ewaporacyjnych powietrze jest schładzane przez odparowywanie wody. Kiedy woda paruje do powietrza, w rezultacie otrzymuje się bezpośrednie chłodzenie i redukcję temperatury termometru suchego.

Temperatura termometru suchego powietrza na wylocie oraz moc chłodzenia są funkcją temperatury termometru wilgotnego powietrza wlotowego. Jeśli system wprowadza 100% zewnętrznego powietrza, zachowanie się powietrza w systemie zależy w dużej mierze od warunków klimatycznych.
Zasada działania
Ciepło utajone

Przekazywaniu ciepła utajnionego nie towarzyszy zmiana temperatury termometru suchego powietrza, natomiast następuje zmiana zawartości wilgoci (woda odparowuje lub skrapla się), np. oddawanie ciepła przez ludzi na drodze odparowania (człowiek się poci).
Ciepło jawne

Przekazywaniu ciepła jawnego towarzyszy zmiana temperatury termometru suchego powietrza oraz nie następuje zmiana zawartości wilgoci, np. ciepło oddawane przez ludzi na drodze konwekcji i promieniowania.
Temperatura punktu rosy (punkt rosy)

Takim terminem określana jest to temperatura w której przy danym składzie gazu lub mieszaniny gazów i ustalonym ciśnieniu może rozpocząć się proces skraplania gazu lub wybranego składnika mieszaniny gazu.

Klimatyzery ewaporacyjne BREEZAIR

Stosując klimatyzery ewaporacyjne w szybkim tempie można schłodzić duże powierzchnie. System Breezair zużywa do 80% mniej energii niż konkurencyjna klimatyzacja. Drzwi i okna mogą zostać całkowicie otwarte bez utraty wydajności chłodzenia. Powietrze jest w 100% świeże, bez ryzyka recyrkulacji spalin, dymu, drobnoustrojów oraz innych nieprzyjemnych zapachów. Istnieje również możliwość schłodzenia małego obszaru, który wydzielony jest na dużej powierzchni. Wylot powietrza o dużej prędkości może być skierowany na konkretny obszar niezależnie od okolicznych warunków.

Pozwól naturze zrobić swoje! Piękno chłodzenia ewaporacyjnego polega na jego prostocie. Jest to proces, który wykorzystywany jest od setek lat. Już Arabowie zawieszali mokre koce w wejściach do ich namiotów, a Grecy w oknach i drzwiach wstawiali terakotowe garnki wypełnione wodą. Proces ten występuje naturalnie wówczas gdy połączy się gorące powietrze z wodą. Naturalne parowanie występuje wówczas gdy absorbowane jest gorąco a powietrze ochładzane jest o kilka stopni. Fundamentalną korzyścią tego procesu jest to, że wraz ze wzrostem temperatury otoczenia zewnętrznego więcej schłodzonego, świeżego powietrza dostaje się do środka.

Jak obsługiwać klimatyzery ewaporacyjne?

Każdy Breezair zawiera duże chłodzące podkładki, które w trakcie cyklu operacyjnego pozostają cały czas mokre. Gorące powietrze wtłaczane jest do klimatyzera przez cichy, promiennikowy wentylator. Powietrze przechodzi przez nasączone wodą podkładki gdzie woda absorbuje ciepło poprzez naturalny proces parowania. W wyniku tego procesu powstaje chłodny, orzeźwiający powiew wiatru.

CECHY BREEZAIR

Zaawansowany elektroniczny system kontroluje, zarządza i monitoruje poprawną pracę silnika co gwarantuje użytkownikowi pracę urządzenia na optymalnym poziomie wydajności w każdym momencie. Cicha praca tego klimatyzera czyni go szczególnie odpowiednim do pomieszczeń handlowych (biurowych) przy pojedynczych instalacjach gdzie hałas silnika wentylatora może przeszkadzać.

Podstawowe zalety:


Obudowa:


Automatyczne zamknięcie kanału:


Promieniowy wentylator:


Długi czas życia schładzającego wkładu Chillcel:


Pompa Tornado:


WATERmiser:


Nie zatykający się system nawadniania:

  

 

copyright: Klimator 2002; uwagi techniczne: flash